Slnkom zaliate hory

Zima na chate Škerda

 • Lyžiarske stredisko Janovky v Zuberci

Nachádza sa priamo v Zuberci, zjazdovky sú ľahkej a stredne ťažkej náročnosti, prepravu lyžiarov zabezpečujú 4 vleky s celkovou prepravnou kapacitou 2500 os./hod., včítane detských vlekov. Zjazdovky sú osvetlené s možnosťou večerného lyžovania. Celková dĺžka lyžiarskych svahov je 5,3 km s prevýšením 200 m. K stredisku patria požičovňa lyží a snowboardov, ski servis, detská lyžiarska škola, bufet s občerstvením. Z lyžiarskeho areálu sa ponúkajú nádherné výhľady na horstvo Roháčov i obec Zuberec. Pre priaznivcov bežeckého lyžovania, je v okolí strediska pripravených 8 km upravovaných bežkárskych trás.

 • Lyžiarske centrum Roháče Spálená

Nachádza sa vo vysokohorskom prostredí, je vzdialený 8 km od obce Zuberec, zjazdovky sú vhodné pre náročných, začínajúcich lyžiarov i rodiny. Stredisko disponuje expresnou 6-sedačkou, 4-sedačkou a tromi lyžiarskymi vlekmi. Dĺžka zjazdoviek je 5,7 km. Ponúkané služby sú servis a požičovňa lyží, samoobslužná reštaurácia a dva bufety s vonkajšími terasami, lyžiarske aj snowboardingové školy.

Pre náročných milovníkov adrenalínových športov, skialpinistov a snowboardistov je k dispozícii skialpinistická free zóna priamo nad areálom lyžiarskeho centra v panenskej prírodnej scenérii Salatínskej doliny a jej priľahlých strmých svahov a novovybudovaný snowpark.

Pre milovníkov bežeckého lyžovania sú k dispozícii dva bežecké okruhy v dĺžke 11,3 km

 • SKI VITANOVÁ Vrchdolinky

Lyžiarske stredisko so sedačkou, krásnym výhľadom na Tatry skvelou lyžovačkou na výborne zasnežených tratiach. Teplé občerstvenie priamo v stredisku. Príjemné prostredie pre deti aj dospelých. Možnosť využitia lyžiarskej a snowboardovej školy a škôlky, ski servisu, požičovne lyží a snowboardov, celková dĺžka zjazdových tratí je 4,1 km, prevýšenie 243 m, celková prepravná kapacita 3600 osôb/hod.

 • Lyžiarske stredisko Meander Skipark Oravice

Ski Oravice sú jedno z mála lyžiarskych stredísk v strednej Európe so ski-in ski-out termálnym aquaparkom. Pre začínajúcich lyžiarov je k dispozícii detský park s krátkym lyžiarskym vlekom a pôsobí tu lyžiarska škola. V Ski areáli sú dve reštaurácie s ponukou tradičných slovenských a poľských jedál a bufet priamo na svahu.

Okrem bežných časových a bodových skipasov sú ponúkané rodinné varianty ako aj kombinovaný celodenný skipas +aquapas s celodenným vstupom do aquaparku. Z vrcholu zjazdovky sú vynikajúce výhľady Západné tatry a Skorušinské vrchy. Zo svahu sa spravidla putuje do siedmych bazénov Aquaparku Oravice v tesnom susedstve.

 • Lyžiarské stredisko Nižná – Uhliská

Lyžiarsky vlek s umelým zasnežovaním v dĺžke 1250 m, celková dĺžka zjazdoviek 4 km, nová prístupová cesty z Nižnej aj od Podbiela, bufety s občerstvením v údolnej i vrcholovej stanici.

 • Bežkovanie / bežecké trate
  Bežecká trať Zuberec – Brehy modrá farba, 5,9 km
  Bežecká trať Zuberec – Brehy, horný okruh 3,1 km
  Bežecká trať Zuberec – Zverovka, červená farba, okolo Múzea Oravskej dediny
  Bežecká trať Zverovka – Adamcuľa, zelená farba, možnosť si pozrieť Roháčsky vodopád
 • Skialpinizmus

Milovníci skialpinizmu a extrémnych športov môžu využiť Saľatínsku a Spálenú dolinu na skialpinistické túry a zjazdy. Roháče sú pre skialpinizmus dostupné v termíne od 21. decembra do 15. apríla. Skialpinistické trasy zo Zuberec – Machyy v dĺžke 11,3 km

 • Sánkovanie

Nadšenci sánkovania, najmä deti, môžu zažiť vzrušujúcimi jazdami na sánkach, boboch i klzákoch do údolia príjemnú zábavu. Sánkovať sa je možné priamo v areáli nášho penziónu, okolí lyžiarskych vlekov, za vhodných podmienok trasou z bývalej Ťatliakovej chaty.

 • Nordic walking

Vyskúšajte šport vo všetkých štyroch ročných obdobiach, popri tom si uvoľnite svalstvo, odbúrajte stres a nadbytočné kalórie. Odmenou bude zlepšenie krvného obehu, dýchania, nálady a správneho držania tela. V prekrásnom prostredí našich hôr Vám k tomu dopomôžu skúsení inštruktori.

 • Snežnice

Menej známou zimnou aktivitou je chôdza na snežniciach. Dá sa s nimi chodiť aj po rozľahlých lúkach a poliach s poriadne hrubou snehovou nádielkou, kde neexistujú žiadne obmedzenia v podobe odhrnutých ciest a vychodených chodníkov. Na snežniciach sa dajú vychutnať nádherné výhľady do dolín v úplnej samote. „

Apartmán “PREMIUM“ s vlastnou terasou a výhľadom na Sivý vrch

Užite si romantickú dovolenku v exkluzívnom apartmáne s priestrannou

Vidiecky apartmán “LUX” s vlastnou terasou

Doprajte si ničím nerušený relax v apartmáne s neobyčajnou

Rodinná izba FOLK

Apartmán FOLK s výnimočným remeselným spracovaním a netradičnou atmosférou

Vidiecka rodinná izba s vlastnou terasou

Okúste vidiecke čaro jedinečného rodinného apartmánu, ktorý si vás

Zbojnícka rodinná izba s vlastnou terasou

Užite si netradičnú rodinnú dovolenku v unikátnom apartmáne, ktorého charizma

Dvojizbový rodinný apartmán “Tatra roc” s balkónom

Pocíťte očarujúcu rodinnú atmosféru útulného apartmánu, ktorého interiér zdobí

Trojizbový apartmán “Le Grand” s balkónom pre 4 až 5 osôb

Le Grand je priestranný slnečný apartmán, ktorý pozostáva z

Trojizbový apartmán “PEARL” s balkónom pre 4 až 6 osôb

Apartmán PEARL Vás očarí svojou rustikálnou atmosférou. Jeho interiér

ODPORÚČANIA

Recenzie od zákazníkov

“Špičkové ubytovanie, nádherné prostredie, čistota, všetko nové, úzasne vybavené. Prístup majiteľov je neskutočný. Prajeme všetko dobré a ďakujeme cela partia za úžasný pobyt, určite rezervujeme opäť.”

Gaboríkovci

Megaubytovanie

“I love this place. We visited this place for the third time and we are coming back for sure. We booked whole penzion Skerda as we were 25 people. I celebrated my birthday there and it was the best choice for us. The place have many rooms, every room has its own small kitchen and bathroom. Some of the rooms are double-rooms or apartments – so two rooms + kitchen + bathroom. The place is very clean, nice-furnished. THere is also one additional room – living room with fireplace, bigger kitchen and tables and chairs for whole building, so we could all be together. Near to the building is another building with grill. It is situated in the heart of Zuberec, you can park in front of the building without any problems. The owners are really nice and friendly. Nothing bad to say. We will come back soon !“

Katarína P

Tripadvisor.com

“The accommodation enjoys a lavish, picturesque location in a truly relaxing environment. It has a design and equipment to meet all needs. There are many natural attractions in the area, with fabulous hiking opportunities everywhere. The owners are kind and helpful. Upon arrival, they were greeted us with a welcome drink and treated with excursion ideas.
We had been here for the first time, but definitely return to discover the beauties of the landscape from here and spend a few pleasant days here in the tranquility of the mountains.
We were maximally satisfied, with a good heart I recommend it to everyone, in any season.“

Istvan T

Tripadvisor.com

“V živote som nebola na tak krásnom mieste ako v penzióne Škerda v Zuberci! Nechcelo sa mi odtiaľ odist! Chata je skvelo vybavená, majitelia neskutočne pohostinní a ochotní a určite sa na toto miesto ešte vrátim, lebo čo je dobre si treba pripominať častejšie Ďakujem za krásny pobyt.“

Mária Stefak

Facebook.com

“V útulných izbách tohto krásne zariadeného, čistučkého a voňavého penziónu sa budete cítiť ako doma 💛 Veľká terasa so sedením a lehátkom je super, priestranná spoločenská miestnosť s krbom a herničkou parádna, ale úplne najviac je vonkajší areál s veľkým altánkom s niekoľkými grilmi a vnútorným aj vonkajším sedením pri potoku. To pre nás dospelých. Pre deti je tu ihrisko a veľký trávnatý priestor na vybehanie. Bezproblémové parkovanie. Milí domáci čo poradia so všetkým. Kamkoľvek na skok, reštaurácie, cukrárne, turistika, všetko blízko a pritom tichučko a súkromie. Skvelé miesto 😁“

Ascotka

Booking.com

„Musím skonštatovať, že táto chata bola najúžasnejšia na akej sme boli výborná poloha, krásne prostredie, kľud, čistota, jednoducho tam cítiť teplo domova..za nás všetkých na 1:) a určite sa ešte vrátime.“

Monika

Hauzi.sk

„V tomto penzióne sme absolvovali firemnú akciu. Musím povedať, že s takými príjemnými, vrúcnymi, ľudskými majiteľmi sme sa veľmi dlho nestretli (ak vôbec) – akákoľvek požiadavka bola ihneď riešená. Samozrejme samotný objekt je v krásnom prostredí, skvele vybavený a izby sú v nádhernom tirolskom štýle…a ešte odchádzate s pocitom, že majitelia sú vlastne priateľmi.“

Martina Šimová

Facebook.com